Etapy pracy

Niezależnie od tego, którą usługę wybierzesz poszczególne etapy pracy będą miały podobny przebieg. W zależności od skali projektu, rodzaju obiektu itp. niektóre kroki mogą zostać pominięte, inne bardziej rozbudowane, a ostateczna ilość materiałów i dokumentacji może się różnić. Zapoznaj się przebiegiem naszej wspólnej pracy.

 

Potrzeba
To początek wszystkich realizacji. Wiesz, że chcesz dokonać zmiany w swoim otoczeniu i skorzystać ze wsparcia specjalistów. Rozpoczynasz poszukiwanie architekta, a w głowie rysuję się różne marzenia. Właśnie jesteś, w trakcie realizacji tego kroku.

Inwentaryzacja
Dokonujemy dokładnych oględzin miejsca, którego dotyczyć będą prace. Wykonujemy niezbędne pomiary oraz dokumentację fotograficzną. Analizujemy otoczenie i stan obiektu. Jeśli Twoja nieruchomość jest w trakcie budowy nic nie szkodzi. Na wstępnym etapie wystarczą nam rysunki budowlane lub architektoniczne.

Wywiad
Bardzo ważny krok w całym procesie. Rozmawiamy z inwestorem lub w miarę możliwości również ze wszystkimi przyszłymi użytkownikami danego obiektu. Poznajemy ich gust, upodobania, potrzeby, styl życia, sposób spędzania czasu. Rozmawiamy o planach i marzeniach, ale także o budżecie. Produktem końcowym współpracy ma być projekt, który skrojony na miarę, będzie odzwierciedleniem jego użytkowników.

Etap koncepcji
Na tym etapie pracujemy dwutorowo. Pierwsza cześć to przygotowanie układów funkcjonalnych, czyli rozmieszczenia wszystkich podstawowych elementów stałych danego wnętrza. Druga część to znalezienie odpowiedniej stylistyki i kolorystyki danego wnętrza, jego przykładowych elementów. Dla każdej z tych części przygotowujemy minimum 2 lub 3 propozycje w zależności od możliwości i potrzeb.

Etap szczegółu
Po zaakceptowaniu koncepcji. Wybraniu stylu i układów funkcjonalnych przechodzimy do projektowania rozwiązań szczegółowych. Wybieramy dokładne materiały i meble, ustalamy wielkości oraz ilości wszystkich elementów. Wyznaczamy lokalizację i rodzaj punktów instalacyjnych.

Dokumentacja
Wszystkie elementy, nad którymi do tej pory pracowaliśmy zbieramy w całość i opracowujemy niezbędną dokumentację. W zależności od potrzeb i projektu składają się na nią: rzuty 2D podłogi, rzuty 2D sufitu, widoki 2D ścian, wizualizacje 3D, moodboardy, zestawienie produktów i materiałów wraz z cenami i miejscami zakupów, rysunki techniczne wnętrz i mebli, pozwolenia.

Zakupy
Wspólnie dokonujemy zakupów wcześniej wybranych produktów i materiałów. Zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych. Składamy zamówienia stolarskie oraz tapicerskie.

Remont
Wszystko co było planem i marzeniem przechodzi do etapu realizacji. Rysunki wykonane wcześniej na papierze nabierają realnego charakteru. Wykwalifikowana ekipa wykonuje niezbędne prace budowlAne, instalacyjne, remontowe i wykończeniowe. Architekt kontroluje, czy wszystko jest zgodne z projektem, przy zachowaniu najwyższej estetyki i jakości wykonania, a także pozostaje w bezpośrednim kontakcie z wykonawcami.

Stylizacja
Po wyjściu ekipy budowlanej. Rozpoczyna się ostatni etap prac. Montaż mebli i wyposażenia, uzupełnienie wnętrza w dodatki oraz bibeloty. Pojawia się oświetlenie i tekstylia. Wnętrza nabierają spersonalizowanego charakteru.

Spełnione marzenie
Wszystkie kroki po kolei zostały zrealizowane. Zakończono wszystkie etapy prac. Pozostaje cieszyć się z zakończonej realizacji i użytkować wnętrze. Twoje marzenia zostały spełnione!